SZKÓŁKA ROŚLIN OZDOBNYCH

Jugowiec k. Środy Śląskiej

STEFANOGRÓD

Aktualności 2017

Thuja occidentalis 'Smaragd' wyskość 100-120 cm

Thuja 'Smaragd' 100 - 120 cm

(2017-10-17)

W tym tygodniu ruszyła sprzedaż nowej partii żywotnika zachodniego 'Smaragd' (Thuja occidentalis 'Smaragd'). Sprzedajemy krzewy doniczkowane (C 7,5l) o wysokości w przedziale 100 - 120 cm. Ponadto cały czas w asortymencie dostępne są też niższe egzemplarze o wysokości 60-80 cm. Pogoda wciąż sprzyja sadzeniu. Zapraszamy!

agrowłóknina do okrywania roślin na zimę

Przygotuj ogród do zimy

(2017-10-16)

Jednym z ważnych zabiegów przygotowujących ogród do zimy jest okrycie roślin wrażliwych na niskie temperatury. Takiego zabezpieczenia wymagają właściwie wszystkie gatunki o mrozoodporności niższej niż strefa 6b (więcej o strefach USDA) oraz wszystkie te, które są wrażliwe na mroźne wiatry (np. magnolie). Dlatego posiadamy w sprzedaży białą agrowłókninę przeznaczoną specjanie do okrywania roślin na zimę (szerokość 1,6 m, gramatura 50g/m2).   

Nie daj zaskoczyć się zimie!

Bambusy zimujące w Polsce

NOWOŚĆ! BAMBUSY

(2017-10-12)

o raz pierwszy w ofercie szkółki pojawiły się zimujące w naszym klimacie bambusy. W sprzedaży dostępne są dwa gatunki: Pleioblastus argenteostriatus odm. pumilus (osiągający 0,5 - 1 m) oraz Pleioblastus chino 'Tsuboi' (dorastający do 1,5 - 2 m). 

więcej...

Drzewka owocowe już w sprzedaży

Drzewka owocowe już w sprzedaży!

(2017-10-09)

W sprzedaży posiadamy szeroki wybór gatunków i odmian drzewek owocowych (jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie, czereśnie, brzoskwinie, morele), jak i krzewów (agrest, porzeczki, maliny, jeżyny, malino-jeżyny, borówki), także w formie piennej. Nasza oferta jest skonstuowana tak, aby klienci mogli zakupić odmiany wzajemnie się zapylające. Dobranie odpowiednich odmian daje pewność owocowania.

Barwy jesieni

Barwy jesieni,

czyli jak ubarwić ogród jesienią - subiektywna lista najciekawszych roślin.

(2017-10-06)

Pięknie przebarwione i opadające liście, to wyraźny sygnał, że nadeszła jesień. Dzień stał się krótszy, często pochmurny, zakończył się okres kwitnienia krzewów i bylin, zrobiło się szaro i ponuro. Jak zatem o tej porze roku wprowadzić do ogrodu jeszcze trochę radości i koloru? Recepta jest prosta. Jesienne oblicze ogrodu ocieplimy dzięki krzewom o przebarwiających się liściach. Mamy tu do dyspozycji pełną paletę barw: od ciepłej żółci, przez płomienny pomarańcz, aż po ognistą czerwień. Istnieją również odmiany, na których zaobserwujemy odcienie różu i fioletu. Jakie rośliny pozwolą uzyskać taki efekt? Poniżej mała podpowiedź, czyli subiektywna lista najciekawiej przebarwiających się roślin.

czytaj więcej...

Nawozy do roślin

NOWOŚĆ! JESIENNY NAWÓZ DO ROŚLIN

(2017-10-04)

Czyli wieloskładnikowy, bezazotowy nawóz przeznaczony do jesiennego nawożenia roślin ozdobnych, drzewek owocowych i trawników. Zawiera podstawowe pierwiastki takie jak: fosfor (P), potas (K), wapń (CA), magnez (Mg) i siarkę (S) oraz mikroelementy: bor (B), miedź (Cu), żelazo (Fe), mangan (Mn), molibden (Mo) i cynk (Zn). Najlepiej stosować go w miesiącach od sierpnia do końca października, jednak ze względu na swój uniwersalny skład może być stosowany także w okresie wegetacji. Jednak ze względu na brak azotu, nie pobudza on roślin do wzrostu. Jest to szczególnie istotne przy nawożeniu roślin późnym latem i jesienią, ponieważ zbyt późne wejście roślin w okres spoczynku, może znacznie pogorszyć ich zimowanie.

Promocja trawy - turzyca

PROMOCJA! TURZYCA MORROWA 'ICE DANCE' 5 zł/szt.

(2017-09-02)

Turzyca Morrowa 'Ice Dane' to niska, kępiasta, wieloletnia trawa ozdobna o ładnym, przewieszającym się pokroju. Tworzy szerokie, gęste kępy o wysokości 0,4 m. Liście błyszczące, ciemnozielone z kremowożółtymi brzegami. W IV na szczytach pędów wyrastają dość dekoracyjne, brązowe kłosy. Gatunek ten rozrasta się za pomocą krótkich podziemnych rozłogów, nie jest jednak ekspansywny. Dobrze rośnie na glebach przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych. Preferuje stanowiska półcieniste lub cieniste.

Promocja trwa od 02.10 - 15.10.2017r. lub do wyczerpania zapasów.

Jesienny ogród - wrzosy

WRZOSY! nowa partia już w sprzedaży

(2017-08-26)

Jesień tuż, tuż... Czas najwyższy aby w ogrodach pojawiły się wrzosy. To właśnie te zimozielone krzewinki, w naszym kraju uznawane są za symbol nadejścia jesieni. Dzięki intensywnej pracy hodowców na rynku dostępne są dziesiątki odmian i mieszańców różniących się pokrojem, barwą liści, terminem kwitnienia oraz kolorem kwiatów. W tym roku w naszej ofercie oprócz standardowych kolorów mamy również wielobarwne miksy. Zapraszamy.


Kwitnąca budleja

To już ostatni moment by kupić kwitnące jeszcze BUDLEJE!

(2017-08-04)

Budleja zwana popularnie motylim krzewem przez cały lipiec urzeka pięknymi, kłosowatymi kwiatostanami o intensywnym, miodowym zapachu. Urok tych kwiatów wabi nie tylko ludzkie oko. Liczne motyle oraz owady przylatują do niej by posilić się nektarem. Niestety czas kwitnienia tych pięknych roślin zbiża się ku końcowi. To już ostatni monemt by kwiaty budlei przyozdobiły ogród jeszcze w tym roku.

sprzedaż róż szeroka oferta

RÓŻE! nowa partia już w sprzedaży

(2017-07-10)

W sprzedaży dostępna jest już urzekająca ferią barw i bogactwem odmian nowa partia róż. W tegorocznej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór róż wielkokwiatowych, rabatowych, pnących i okrywowych. Mamy też trochę nowości! Po raz pierwszy pojawiły się u nas róże miniaturowe. Łącznie to niemalże 80 różnych odmian. Sprawdź jakie.

Nasze rośliny w Waszych ogrodach

Ruszyła zakładka "Nasze rośliny w Waszych ogrodach"!

(2017-06-28)

Nareszcie! Pierwsza odważna osoba przesłała do nas zdjęcia ze swojego ogrodu. Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądają rośliny Pani Agnieszki koniecznie odwiedźcie umieszczoną w aktualnościach zakładkę "Nasze rośliny w Waszych ogrodach". Wszystkich chętnych, którzy różnież chcieliby pochwalić się zdjęciami swoich roślin lub całego ogrodu prosimy o przesyłanie zdjęć na nasz adres mailowy (stefanogrod@mail.com). W tytule wiadomości należy wpisać swoje imię wraz z dopiskiem Nasze rośliny w Waszych ogrodach.

Hibiskus o wielkih kwiatach

KETMIA BAGIENNA! nowa partia już w sprzedaży

(2017-06-09)

Nowa partia ketmii bagiennej już w sprzedaży. Ta niezwykle efektowna roślina o ogromnych kwiatach i często kolorowych liściach jest już dostępna w naszej szkółce. W tym roku oprócz standardowych odmian  jak np: 'Midnight Marvel' czy 'My Valentine' w ofercie mamy dwie ciekawe odmiany: 'Berry Awesome' i 'Perfekt Storm'. Ketmia 'Berry Awesome' ma ogromne purpurowe kwiaty z malinowym środkiem oraz ciemnozielone liście, natomiast 'Perfekt Storm' kusi biało-różowym kolorem kwiatów i purpurowymi liścimi. Te przepiękne rośliny kwitną od połowy lata aż do późnej jesieni.

Promocja krzewy - krzewuszka

PROMOCJA! KRZEWUSZKA 'NANA VARIEGATA' 9zł/szt.

(2017-05-25)

Krzewuszka 'Nana Variegata' to średniej wielkości krzew o dekoracyjnych liściach i kwiatach. Dorasta do 1,5 m wysokości. Liście zielone z kremowobiałym brzegiem, który jesienią nabiera różówy odcień. Kwitnie wyjątkowo obficie. Od VI do VII pojawiają się jasnoróżowe i białe, dzwonkowate kwiaty. Często powtarza kwitnienie we IX. Ma niewielkie wymagania glebowe i wilgotnościowe. Dobrze rośnie na glegach przeciętnych. Jest odporny na choroby i szkodniki.

Promocja trwa od 25.05 - 10.06.2017r. lub do wyczerpania zapasów.

Sadzonki lawendy

LAWENDA! nowa partia już w sprzedaży

(2017-05-25)

Nowa partia lawendy już w sprzedaży. W tym roku w ofercie odmiana 'Ellagance Purple' charakteryzująca się niskim wzrostem i zwartym pokrojem. Osiaga wysokość 35 cm. Fioletowe, intensywnie pachnące, kłosowate kwiatostany zrobią roślinę od VII do IX. Kwiaty nadają się do tworzenia świeżych i suchych bukietów. Ususzone pędy umiesznone w szafie w woreczku dają przyjemny zapach i odstraszają mole. Lawenda jest też rośliną miododajną. Kolorem i zapachem przyciąga nie tylko pszczoły, ale wabi też motyle.

Promocja iglaki - jałowiec

PROMOCJA! JAŁOWIEC POSPOLITY 'GOLDSCHATZ'

(2017-05-02)

Jałowiec pospolity 'Goldschatz' to niska, wolno rosnąca roślina okrywowa. Po 10 latach osiąga 0,2 m wysokości i 1,5 m średnicy. Miękkie, jasnożółte igły gęsto przylegają do pędów. Mimo jasnej barwy nie ulegają przypaleniom nawet na pełnym słońcu. Gatunek ten ma małe wymagania glebowe i wilgotnościowe. Może być sadzony na dużych i małych rabatach w połączeniu z innmi iglakami, krzewami liściatymi czy bylinami. Doskonale nadaje się do zadarniania. Tworzy zwarty i gęsty roślinny dywan. 

Promocja trwa od 02.05 - 14.05.2017r. lub do wyczerpania zapasów.

Promocja trawy - trzcinnik

PROMOCJA! TRZCINNIK 'AVALANCHE' 5 zł/szt.

(2017-04-18)

Trzcinnik ostrokwiatowy 'Avalanche' jest barwną formą popularnej odmiany 'Karl Foersters'. Tworzy smukłe kępy wąskich, sztywnych liści z zielonym marginesem i białym paskiem w środku. Od VII tworzy pierzaste, początkowo fioletowo-zielone kwiatostany, przybierające z czasem brązowozłoty kolor. Kępy liści osiągają 1 - 1,2 m wys., a kwiatostany wyrastają na wys. 1,2 - 1,5 m. Odmiana ta dobrze sprawdza się posadzona na rabatach bylinowych lub w połączeniu z innymi trawami. Może stanowić również tło dla niskich roślin kwitnących. Polecana jest do sadzenia zarówno w ogrodach naturalistycznych (także na brzegach zbiorników wodnych) jak i w nowoczesnych. Doskonale sprawdza się jako niewysoki, pionowy akcent w ogrodzie. Z powodzeniem może być uprawiana w tarasowych donicach.

Promocja trwa od 18.04 - 30.04.2017r. lub do wyczerpania zapasów.

Kocimiętka - byliny

PROMOCJA! KOCIMIĘTA MUSSINA 3,5 zł/szt.

(2017-04-10)

Kocimiętka to bylina osiągająca wysokość 30-50 cm. Rozrasta się bujnie tworząc ładne, gęste kępy. Gatunek ten kwitnie od VII do IX. W tym czasie na kępy liści wyrastają fioletowo niebieskie, kłosowate kwiatostany. Najlepiej rośnie w żyznym i przepuszczalnym podłożu, ale równie dobrze udaje się na glebach przeciętnych, a nawet suchych. Wymaga stanowisk słonecznych. Kocimiętka jest niezastąpionym elementem rabat angielskich. Dobrze wygląda w połączeniu z innymi bylinami np.: przywrotnikiem ostroklapowym, czyśćcem, lawendą czy fiołkami. Jest też klasycznym elementem rabat różanych. Stanowi też doskonałe uzupełnienie dla liliowców, krwawników czy bodziszków. Najlepiej komponuje się z różowymi i żółtymi kwiatami. Kocimiętka jest też rośliną miododajną.

Promocja trwa od 10.04 - 15.04.2017r. lub do wyczerpania zapasów.

Krzew o czerwonych pędach

PROMOCJA! DEREŃ BIAŁY 7 zł/szt.

(2017-03-01)

Dereń biały w cenie 7 zł/szt. Jest to krzew o wyjątkowo dekoracyjnych, kolorowych pędach: w zależności od odmiany od ciemnobordowych, przez jaskrawoczerwone i pomarańczowe, aż po żółte. Szczególnie intensywnie wybarwiają się w czasie zimy. W tym smutnym i szarym okresie krzewy te dodadzą nieco barw każdemu ogrodowi. Doskonale sprawdzają się na glebach ciężkich, gliniastych i wilgotnych. Mogą rosnąć zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu. Są łatwe w uprawie i nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Promocja trwa od 01.03 - 15.03.2017r. lub do wyczerpania zapasów.

Nasze rośliny w Waszych ogrodach

Nasze rośliny w Waszych ogrodach

(2017-02-27)

Wiosną na naszej stronie internetowej rusza nowa zakładka "Nasze rośliny w Waszych ogrodach". Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pochwalić się zdjęciami swoich roślin lub całego ogrodu prosimy o przesyłanie zdjęć na nasz adres mailowy (stefanogrod@mail.com). W tytule wiadomości należy wpisać swoje imię waz z dopiskiem Nasze rośliny w Waszych ogrodach.